Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Matrix: Path Of Neo (PS2)

Obrazek

První hra na motivy legendárního snímku Matrix s názvem Enter the Matrix nedopadla příliš dobře, a tak je v prodeji druhá hra s podtitulem Path Of Neo. A jak už název říká, konečně si zahrajete za pravého vyvoleného Nea a ne za skoro neznámé postavy.

Technické zpracování hry je na velice dobré úrovni. Je to jedna z her, která doopravdy asi vyždímala všechen výkon PS2. Prostředí misí je detailní. Nejlepší jsou však animace hlavní postavy. Neo má k dispozici obrovské množství pohybů, které jsou krásně plynulé a celé to ani nevypadá, jako by to běželo na PS2.

Obrazek

Děj příběhu hry vás provede všemi třemi filmy. Můžete se těšit na mise inspirované známými scénami z filmu. Budete utíkat před agenty ze své kanceláře, bojovat s milióny agenty najednou (najednou jsou na jedné obrazovce stovky agentů a ani se to nezasekne), budete bojovat s policisty spolu s Trinity v jedné z nejznámějších scén prvního z Matrixů nebo bojovat s agentem Smithem na konci celé hry. Všechny mise však nejsou inspirovány filmem. Bratři Wachovští navíc přidali do hry doplňující mise, které vám lecos, co jste na filmu nepochopili, vysvětlí. Ne všechny jsou však skvělé. Některé jsou doopravdy přímo trapné a například jedna mise, ve které jste se museli dostat z rádoby labirintu mě na nějakou dobu odradila od hraní hry, nýbrž byla dosti obtížná a také dosti nezáživná. Mezi misemi se pouští filmečky přímo z filmu, takže se na to dá celkem koukat.

Obrazek

Hlavní postavě Neovi, propůjčil hlas přímo Keanu Reaves, který ve hře vypadá lépe než ve skutečnosti. A navíc ty animace. Hra je navíc doprovázená remixy hudby z filmů a dají se poslouchat. Navíc ještě hra (jak by ne) umožňuje použití bulet-timu, který je tu dooprav dy efektivní, i když někdy až moc pomalý. Určitě se vám nebude líbit, když bude jeden kopanec trvat 20 sekund. Během celé hry se vám postupně budou zpřístupňovat různé pohyby a je doopravdy pěkné sledovat jak je Neo na začátku „nezkušený“ a na konci má tolik komb, že se to ani nedá celé zpočítat.

Délka trvání hry je průměrná, jak už to známe u her podle filmů, ale ne krátká. Možná si ji i jednou zopakujete. Pro faoušky Matrixu skvělá hra, pro neznalce filmu celkem dobrá koupě. Hra navíc vyšla v edici platinum a můžete jí tedy koupit za celkem slušně nízkou cenu.

Obrazek

Hodnocení: 80%

Tuto recenzi napsal Tomáš Pavelka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář