Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grand Theft Auto: Liberty City Stories (PS2)

Obrazek

Tak za prvé si ujasněme, že GTA: LCS není plnohodnotné pokračování, jaké jinak u „gtáček“ známe. Je to konverze z PSP, a proto také stojí už od uvedení na trh necelou tisícovku (záleží na obchodě).

Konverze z PSP se však na PS2 projevila jako celkem ne moc dobrý krok pro kvalitu grafiky. To na první pohled poznáte. I stařické GTA3 je po grafické stránce hezčí (mimochodem GTA3 vyšlo v roce 2001). Ale tak to zase není  taková hrůza, série GTA nikdy nebyla o grafice, ale o hratelnosti, o té však až později.

Celá hra se odehrává v již velmi známém starém Liberty City (město z GTA3). Hra se však odehrává několik let před GTA3 a to jde na něm také vidět. Všichni, kteří hráli GTA3 budou velice překvapení z například rozestavěného mostu vedoucího z prvního města do druhého, z rozestavěného tunelu, který spojoval v GTA3 všechna tři města nebo třeba ještě funkčí nezasipaný tunel ve třetím městě. Atmosféra města je příjemná, jak už to v sérii známe. Příjemným zpestřením jsou mimo jiné známé mobilní prostředky také motorky, které se v GTA3 nenacházeli.

Obrazek

Hlavní postavou je jakýsi Tony, kterého si možná budete pamatovat z jedné mise v GTA3. Zpočátku vám bude připadat celkem nepříjemný, ale po nějakém čase si ho osvojíte a to také díky výběru vzhledu vaší postavy. Není to sice tak rozmanité jako v San Andreas, ale všechno se počítá.

Hratelnost je naštěstí, jak už to velmi dobře ze série GTA známe, celkem dobrá. Škoda jen krátkých misí, za které však hra nemůže. Je prostě navržena pro využití na PSP. Mise jsou však celkem různorodé, takže to hře asi odpustíte. Filmečky mezi misemi nepatří mezi nejlepší, vůbec nečekejte skvělé skoro filmové scény alá GTA: SA, ve kterých jste se popadali smíchy (tedy alespoň já někdy). Hlavních a vedlejších misí je celkem dost, takže vám hra vydrží docela dlouho, tedy pokud nejste ty typy hráčů, kteřý hrají od rána do večera. Dokončení hlavního příběhu vám bude trvat nejdéle 10 hodin, protože ani obtížnost misí nepatří mezi hardcore těžké.

Vracejí se také rádiové stanice. V GTA: LCS bohužel nejsou doprovázeny tak kvalitními songy, jako v předchozích dílech. Tím však netvrdím, že jsou špatné. Zanedlouho se vám začnou písně určitě líbit.

Tak co dodat na závěr. Liberty City Stories je skvělá hra na PSP. Na PS2 to je malý nadprůměr. Nejedná se o špatnou hru, ale jestli jste nováčci v sérii GTA a chcete začít tímto dílem, radši si zvolte jeden ze starších. Pro fanoušky GTA je to příjemné zpestření. Dozvíte se zde pár věcí o historii Liberty City a budete se ve městě ihned cítit jako doma. Prostě, když máte zbytečnou tisícovku, není důvod, proč byste do ní nešli, ale jestli chcete opravdu kvalitní hru, hledejte někde jinde nebo si kupte PSP a PSP verzi GTA: Liberty City Stories.

Obrazek

Hodnocení: 67%

Tuto recenzi sepsal Tomáš Pavelka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář