Jdi na obsah Jdi na menu
 


Razer Krait – recenze


Zajímáte-li se alespoň trochu o počítačový hardware, určitě vám není neznámá značka Razer. Já jsem se rozhodl sepsat krátkou recenzi na takzvaný startovní model myši od této firmy, čímž je model Krait.


Hned po prvním kouknutí na krabici si myšku přímo oblíbíte, jelikož je zabalena tak elegantně, že vám bude líto ji otevřít. Naštěstí na to Razer myslel, a tak na vás nečeká žádný hlavolam a myš vyprostíte dostatečně rychle, aniž by bylo nějak drasticky zasaženo do celkového designu krabice. To  znamená, že nejen samotný model myši se může pyšnit na vašem stole, někde bokem může i krabice sloužit jako výstavný kousek. A co vlastně z krabice vytáhnete? Uvnitř najdete samoskou myš (ještě aby ne) a manuál, skrývající CD s ovladači.


Otevřená krabice Krabice zezadu

Krabice zepředu


I přesto, že se jedná o startovní model firmy Razer, (neboli takovou mírně ochuzenou verzi pro osoby nemající hluboko do kapsy) byl jsem velmi příjemně překvapen například pozlaceným USB konektorem a mimo jiné i opravdu kvalitně provedeným kolečkem, které postupuje po krocích a po několika otočeních pravděpodobně jako já, získáte dojem, že se jen tak nezničí (a on to asi ani dojem nebude, ona to bude nejspíš pravda), stejný pocit jsem měl i po stisknutí kolečka, ale finální posouzení nechám na vás. Z těchto pochval však nevyplívá, že by na tom ostatní části myši byly hůř. Na obě tlačítka se s lehkostí kliká a díky pogumovanému povrchu prsty nekloužou. Celkem efektivně působí také oranžové posvícení kolečka a boků myši. Jedna výtka by se tu však našla. Posvícení se nedá vypnout (tedy, ono by to šlo, ale nevím kolik lidí by aplikovalo fyzický zásah do myši v podobě odstřižení vodiče vedoucího k LED diodám), myslím, že nejsem sám, komu běží počítač skoro nonstop, a protože posvícení je celkem efektivní, nemusí to být ve tmě, když se zrovna snažíte usnout, zrovna příjemné. Pořizujete-li si myš tohoto typu, určitě nezapomeňte na kvalitní podložku. Někdo na to možná má jiný názor, ale kdybych měl touto myší drhnout o tvrdý stůl a postupně si tím ničit klouzavost myši, nebylo by mi z toho příliš dobře. A ono to není jen kvůli tomu ničení, ale i kvůli samotné kluznosti. Na podložce se totiž s myší hýbe, tak výrazně lépe, že bych si jí ani bez podložky nepořizoval. Kvalitní dílenské zpracování jednoduše vychází z celé myši a neznám téměř žádný podobně kvalitní kousek od jiné firmy ve stejné cenové kategorii.


Horní pohled na myš Spodní pohled na myš

Pozlacený USB port


To bylo k designu, nyní se podívám, jak myš slouží k účelu, ke kterému byla vyvinuta a to jsou hry. Testoval jsem ji ve všech možných hrách od strategií (na které je prý myš primárně dělaná, ale to není až taková pravda) po střílečky. U strategií naplno využijete (sice nižšího, ale zcela vystačujícího) rozlišení 1600 dpi. Nenašel jsem nic, co bych mohl myši vytknout a to jsem fanda RTS strategií. Popisy myši hovořící o jejím využití hlavně ve strategiích, myslím nejsou příliš pravdivé. Frekvence snímání 6500x za sekundu je zcela dostačující pro jakéhokoliv hráče stříleček s výjimkou hardcore hráčů, kteří se věnují hraní soutěžně. Myš sice nemá rychle dostupné tlačítko na zpomalení kurzoru, ale vše je nějak tak vyrovnané, takže s rychlostí, kterou hrajete hry, můžete v klidu ovládat i Windows. Když už jsem se pozastavil nad rychlostí, určitě se vyplatí připomenout, že součástí ovladačů je i celkem šikovný prográmek, v němž si můžete podrobně nastavit vše, co potřebujete pro vaše pohodlí.


Co nakonec? Nemáte-li tolik peněz a přesto chcete kvalitní (nejen) herní myš, tento model je pro vás jeden z nejlepších kousků do tisíce korun. Hodně nároční hráči, ať radši sáhnout po nějakém dražším modelu, ti ostatní vzhůru do toho.

Autor: Tomáš Pavelka

 

95%

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář