Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grand Theft Auto: Vice City Stories

Obrazek

Jedná se o konverzi hry z PSP, která by měla napravit vše co pokazilo GTA: Liberty City Stories. Jak to dopadlo si řekneme v následujících řádcích.

Ocitáte se ve Vice City roku 1984 (dva roky před GTA: Vice City). Vice City vám určitě nemusím představovat, je to přeci jen jedno z nejznámějších měst ze série GTA. Hlavní postava je nadějný voják Vic Vance. Proč nadějný voják? Je to jedna z velkých změn v sérii GTA, protože hlavní postava není žádný zkourumpovaný terorista, ale kladná postava, jehož vyhodí z armády, kvůli drogám a prostitutkám, které vozil svému generálovi.

Po příběhové stránce je to tedy jedno z nejlepších GTA, protože to má všechno celkem zpád a možná se budete i těšit jak to všechno dopadne.

Po grafické stránce to není zase žádná sláva, ale je to určitě lepší a plynulejší než GTA: Liberty City Stories. Někdy je až moc barevná, ale tomu se dá předejít vypnutím tzv. Trails v hlavním menu hry. Po vypnutí však grafika není tak jemná takže to nechám na vás.

Hratelnost je jako vždy výborná, hra sice jede v zajetých kolejích už několik let, ale jestliže jste fanoušky série GTA, bude vás to znovu velice bavit a máte na dlohou dobu vystaráno. Hra totiž nabídne o dost více vedlejíšch aktivit než tomu bylo u předchůdce. Přes výtržnosti, po zbírání červených balonků až třeba po nakupování (nebo spíše vybojovávání) budov, ze kterých pak děláte různé podniky a ty vám podle toho, kolik jste do nich vrazili peněz vydělávájí. Příběhových misí je na to, že je to z PSP překvapivě hodně a už nejsou tak krátké, jako minulý díl.

I na filmečky mezi misemi se už dá docela koukat, ale stejně to oproti San Andreas není nějaká sláva. A když už jsme těch misí, nyní už nemusíte po nesplnění mise zdlouhavě zajíždět až na místo konání, ale když v ní například zemřete, dostanete se před nemocnici, kde na vás čeká taxík, který vás přesně před misi zaveze a po spuštění mise se může objevit hlášení: „zmáčkněte R3“ a vy jste rovnou v akci.

Hra niní navíc nabízí přístup do mnoha interiérů, uvnitř se však většinou moc věcí dělat nedá, takže je to spíše zpestření hry.

Co se tíče cestovních prostředků, čekají na vás jako vždy známá i neznámá auta, motorky a (konečně) i vrtulníky. A jak je to hned větší zábava. Automobily i motorky se navíc perfektně ovládají. Hlavní postava také umí plavat, ale není takové jako v San Andreas, protože jste omezeni limitem, po jehož upršení se automaticky utopíte a objevíte se před nemocnicí, kam byste ale také chtěli ve Vice City plavat, když existují vrtulníky, jde vidět, že Rockstar plavání zakonponovalo do hry kvůli náhodným pádům do vody.

Hudební stanice jsou jako vždy přecpané hity z osdemsátých let, ale přece jen se mi to nelíbilo tolik jako hudební stanice ve starém Vice City.

Grand Theft Auto: Vice City Stories v mnoha ohledech napravuje to, co zpackalo GTA: Liberty City Stories a mě se narozdíl od mnoha lidí celkem dosti líbilo, nevím jestli je to tím, že mám prostě sérii GTA rád a nebo mám prostě jiný vkus, než ostatní lidé. Myslím, že těch 899Kč (jenom tak naokraj, za novou hru je to skvělá cena) se určitě vyplatí do ní investovat těch pár stovek.

hodnocení: 82%
Autor: Tomáš Pavelka
.
.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář